Image
صفحه اصلی > اخبار 

اخبار > در پژوهش دانایی و تولید علم باید مد نظر قرار گیرد.    نسخه چاپي        ارسال به دوست


 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در جمع استادان و پژوهشگران این دانشگاه:

در پژوهش دانایی و تولید علم باید مد نظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مراسم هفته پژوهش در تالار زنده یاد دکتر حیاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامردبرگزار گردید.

در این مراسم که رئیس، معاونان، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان واحد، روسای ادارات و سازمانهای دولتی و غیر دولتی حضور داشتند، از استادان، دانشجویان و کارکنان برجسته پژوهشی تجلیل به عمل آمد.

در ابتدای مراسم دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد ضمن ارائه گزارش عملکرد واحد در حوزه های مختلف، پژوهش هدفمند و منطبق با نیازهای روز را کلید توسعه و پیشرفت کشور دانست که در پژوهش دانایی و تولید علم باید مد نظر قرار گیرد تا مشکلات اقتصادی و صنایع کشور حل شده و از دیگر کشورها بی نیاز شویم و این به معنی ارتباط و تعامل بیشتر دانشگاه و صنعت می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد از دیگر وظایف دانشگاه ها را ارتقاء سطح فرهنگی جامعه دانست که دانشگاه با کمک نهادها و سازمانهای فرهنگی این وظیفه را انجام می دهد. وی مشارکت و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد با نهادهای فرهنگی شهرستان از جمله حوزه علمیه و بسیج را مطلوب اعلام کرد که با انعقاد تفاهم نامه های فی مابین در حال انجام می باشد و مخاطب برنامه های فرهنگی دانشگاه، عموم مردم شهرستان لامرد می باشند.

این مقام مسوول کسب مقامهای برتر در حوزه های دانشجویی وفرهنگی، اداری و مالی، آموزشی و پژوهشی در سطح استان را ناشی از برنامه ریزیهای هدفمند معاونتها و نتیجه همکاری و همدلی بالا در بین مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد دانست که استادان، کارکنان و دانشجویان با وحدت و همفکری در راستای خدمت به جامعه و منطقه در حال فعالیت هستند .

دکتر مختار رنجبر معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه گفت: پژوهش رکن اساسی پیشرفت و توسعه ملی است و دانشگاه به عنوان اصلی ترین نهاد فعال در حوزه پژوهش در این میان ایفای نقش می کند . وی شعار هفته پژوهش امسال با عنوان  "پژوهش هدفمند و فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی" را در راستای نامگذاری سال 1397 از طرف مقام معظم رهبری با نام "حمایت از کالای ایرانی" دانست که به دنبال حمایت و ساماندهی پژوهش های دانشگاهی در جهت تجاری سازی علم و توسعه فعالیت های ارزش افرین و دانش بنیان می باشد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد با برخورداری از پتانسیل مناسب آموزشی و پژوهشی و برخورداری از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب و نیز همجواری با صنایع و زیرساخت های مطلوب منطقه، در این میان نقش بسزایی ایفا خواهد نمود .

این مقام مسوول تصریح کرد که فعالیت مرکز رشد این واحد دانشگاهی در حوزه فناوری نوین در فرآورده های شیمیایی و معدنی ، عملکرد شرکت های دانش بنیان، پژوهش های استادان و دانشجویان این واحد که با حمایت مستقیم صنایع در حال انجام است و نیز فعالیت مرکز آموزش های کوتاه مدت که دوره های تخصصی را با هدف دانش افزایی انجام می دهد در راستای دستیابی به این اهداف می باشد .

 

 

در پایان مراسم از پژوهشگران برجسته واحد لامرد در سطوح کارکنان، استادان و دانشجویان تجلیل شد.

  تاریخ: 1397/10/07        /        ساعت: ٠٩:٤٧       / تعداد نمایش:  488
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: