Image
صفحه اصلی > اخبار 

اخبار > برگزاری نشست هم اندیشی امر به معروف و نهی از منکر    نسخه چاپي        ارسال به دوست


 

برگزاری نشست هم اندیشی امر به معروف و نهی از منکر با حضور مسئولین ، استادان ، دانشجویان و کارگنان دانشگاه ازاد اسلامی واحد لامرد و مسئولین سپاه شهرستان لامرد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر نشستی در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار گردید .

در این نشست که با حضور رئیس ، استادان ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد و فرمانده و مسئولین ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد برگزار گردید، دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد فریضه امر به معروف و نهی از منکر را حق نظارت فرد بر اجتماع دانست و این حق را بدلیل اینکه در سرنوشت افراد تاثیر گذار می باشد، حق طبیعی و منطقی هر فردی دانست . وی این نظارت را برای دانشجویان، استادان و دانشگاهیان مهم تر و واجب تر دانست که در صورت کوتاهی باید پاسخگوی خداوند متعال در این زمینه باشند .

دکتر سید احمد هاشمی گفت : "افراد باید هم بصورت فردی و هم بصورت جمعی وظیفه نظارتی خود بر جامعه را انجام دهند و با هم همکاری داشته باشند تا به کاهش ناهنجاریهای اجتماعی منجر شود."

در ادامه جلسه سرهنگ عبدالله زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد ضمن تقدیر و تشکر از ریاست و مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در اهتمام به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، احیای این فریضه فراموش شده در بین مردم را که خود ، معروف می باشد را از اساسی ترین اقدامات لازم در این زمینه دانست و اظهار کرد که امر به معروف و نهی از منکر ندایی از حق تعالی برای بندگان در مقابل نداهای حیوانی و و اغفا گرانه شیطانی انسانها می باشد که انسان را در مسیر مستقیم قرار داده و سبب تعالی و کمال انسانی می گردد . وی گفت : "جهت تاثیر گذاری و اجرایی کردن این فریضه معنوی باید طوری برنامه ریزی گردد که انجام آن از حالت رسمی و اداری به حالتی مردمی تبدیل شود تا به گفتمانی معمول در جامعه تبدیل شده و مردم بصورت خودجوش به نظارت و انجام آن بپردازند ."

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد بهترین راه ترویج و تاثیر گذاری امر به معروف و نهی از منکر را ترویج رفتاری آن دانست تا به تدریج از زمینه های گناه و تخلف کاسته شده و هنجارها به ناهنجاریها غالب گردد. وی مهمترین معروف را دفاع از انقلاب اسلامی ایران برشمرد که با تقویت روحیه انقلابی و جهادی میسر خواهد شد .

در این جلسه دکتر عبدالرضا سعیدی معاون دانشجویی و فرهنگی واحد لامرد به ارائه گزارشی از فعالیتهای عملی انجام شده و در حال اجرا در حوزه فرهنگی و امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و شرکت کنندگان در نشست به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود دراین خصوص پرداختند. . در این جلسه مقرر گردید نشست هم اندیشی امربه معروف و نهی از منکر بصورت ماهیانه در دانشگاه برگزار گردد . تاریخ: 1396/08/10        /        ساعت: ١٥:٥٣       / تعداد نمایش:  913
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: