Image
صفحه اصلی > اخبار 

اخبار > برگزاری مراسم بزرگداشت مقام معلم    نسخه چاپي        ارسال به دوست

برگزاری مراسم پاسداشت روز معلم ومقام شهید آیت الله مطهری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، مراسم گرامیداشت روز معلم با حضورمهندس عبدالله حسینی  فرماندار، حجه الاسلام بلوری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مدیر و معلمان مدرسه سما، اساتید عضو هیات علمی واساتید مدعو،رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه  برگزار گردید.

دراین مراسم دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز معلم، با توجه به مسائل ومشکلات موجود در جامعه که زیر بنای آن مشکلات تربیتی و فرهنگی می باشد، نقش تربیتی اساتید و معلمان را بسیار مهم، حساس و تعیین کننده بیان کرد و حساسیت و اهتمام تمام اساتید در تربیت نیروی انسانی متعهد و مسوولیت پذیر را خواستار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد از ماموریت این دانشگاه  در تجاری سازی و عملیاتی کردن علم، و رشد وتوسعه مرکز رشد واحد از طریق انجام طرحهای تحقیقاتی دانش بنیان با محوریت حل مشکلات علمی و صنعتی کشور خبر داد و آمادگی این واحد دانشگاهی را جهت انجام وسرمایه گذاری بر روی طرحهای اقتصادی دانش بنیان که توجیح اقتصادی داشته باشد اعلام کرد. وی قرار گرفتن این واحد دانشگاهی جزء سه واحد برتر استان را نشانه همدلی، وحدت و همکاری تمام مجموعه دانشگاه  و تعامل مناسب دانشگاه با مسوولین، سازمانها، ادارات، شرکتها و مراکز صنعتی شهرستان و استانهای همجوار دانست و تاکید کرد که مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد افرادی سیاسی نبوده و تنها هدف آنها ارائه خدمات علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به جامعه می باشد ودر این راه دست همکاری تمام مسوولین دولتی وغیر دولتی را به گرمی می فشارد.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام گرفته در حوزه های مختلف اداری ومالی، آموزشی و پژوهشی و دانشجویی وفر هنگی پرداخت و از تلاش همه کارمندان در این حوزه ها تشکر و قدردانی نمود. وی در خصوص انجام برنامه های فرهنگی، مخاطب برنامه ها را در بخش درون دانشگاهی دانشجویان، اساتید و کارمندان و در بخش برون دانشگاهی عموم مردم دانست و از همین رو بر بسط وتوسعه فعالیتهای فرهنگی وهنری بر اساس منویات مقام معظم رهبری و قوانین وموازین اسلامی تاکید نمود.

مهندس عبدالله حسینی فرماندار شهرستان لامرد ضمن تشکر از همکاریهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد با فرمانداری وسایر نهادهای دولتی وغیر دولتی در ارائه خدمات آموزشی وعلمی و پژوهشی بخصوص در بخش تحصیلات تکمیلی و مقطع دکترا، توسعه کمی وکیفی تحصیلات تکمیلی و دایر بودن رشته های مقطع دکترا در این واحد دانشگاهی را نشانه پیشرفت وتوسعه این واحد عظیم علمی دانست و به وجود چنین مرکز آموزش عالی در شهرستان افتخار کرد.

فرماندار شهرستان لامرد جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد شغل در شهرستان لامرد، همکاری این دانشگاه را با تصویب رشته های مورد نیاز صنایع و جوانان منطقه خواستار شد تا با هدایت جوانان برای تحصیل و تربیت نیروی کار ماهر و متخصص بومی در رشته های مورد نیاز صنایع منطقه هم از نرخ بیکاری کاسته شود و هم از نیروهای بومی در صنایع شهرستان استفاده شود. وی در خصوص رعایت حقوق شهروندی، رعایت قوانین و مقررات موجود از طرف مردم و ارائه خدمات مطلوب و مناسب  بوسیله ادارات وسازمانها را مهم دانست.

در این مراسم دکتر رنجبر معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد به ارائه گزارشی از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه از قبیل تجهیز ازمایشگاهها و کارگاههای واحد به جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات، استفاده از اساتید مجرب بومی وغیر بومی، تصویب دو دانشکده و پیگیری دانشکده سوم علوم پایه، اخذ مجوز مرکز رشد تخصصی به عنوان اولین مرکز رشد تخصصی استانی و پنجمین مرکز رشد تخصصی کشوری ، تجهیز کتابخانه مرکزی به کتب لاتین وفارسی، اخذ مجوز دو مجله علمی- پژوهشی، تجهیز کلاسهای درسی به ویدئو پروژکتور و بورد هوشمند پرداخت و همه این فعالیتها را در راستای ارتقای کیفیت آموزشی دانست.

در پایان مراسم از اساتید برگزیده مسابقات وجشنواره های مختلف  فرهنگی تجلیل گردید.

 

  تاریخ: 1396/02/14        /        ساعت: ٢٢:٥٧       / تعداد نمایش:  950
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: