Image
صفحه اصلی > اخبار 

اخبار > انعقاد تفاهم نامه دانشگاه ازاد اسلامی استان فارس با منطقه ویژه اقتصادی لامرد    نسخه چاپي        ارسال به دوست


 

 


در بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس از واحد لامرد صورت گرفت:

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و منطقه ویژه اقتصادی لامرد

در طی بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس از واحد لامرد، به منظور تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت در راستای حل مشکلات و معضلات صنعتی کشور توافق نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و منطقه ویژه اقتصادی لامرد منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، در طی بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس از واحد لامرد، به منظور تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت در راستای حل مشکلات و معضلات صنعتی کشور توافق نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و منطقه ویژه اقتصادی لامرد منعقد شد.

 دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در بازدیدی از صنایع مختلف منطقه ویژه اقتصادی لامرد، تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت را در توسعه و ارتقاء صنایع کشور حائز اهمیت دانست و به تشریح امکانات و پتانسیلهای منحصر به فرد دانشگاههای آزاد اسلامی استان فارس پرداخت .وی از آمادگی کامل دانشگاههای آزاد اسلامی استان فارس برای عقد قراردادهای پایین دستی صنایع و سرمایه گذاریهای توسعه ای خبر داد. وی همچنین آموزشهای کوتاه مدت، کاربردی و مهارتی نیروهای مورد نیاز این منطقه اقتصادی را از دیگر زمینه های همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و منطقه ویژه اقتصادی لامرد بر شمرد و تمام امکانات، آزمایشگاهها و 2000 عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس را آماده همکاریهای علمی-پژوهشی و سرمایه گذاری دانست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تصریح کرد که یک میلیون متر مکعب مجموعه علمی ، آزمایشگاهی، کارگاهی و تمام امکانات دانشگاههای آزاد اسلامی استان فارس که یکی از بزرگترین  و به روز ترین مجموعه های آموزش عالی کشور می باشد جهت سرمایه گذاری های مشترک در حوزه های مختلف و توسعه صنایع منطقه، در اختیار منطقه ویژه اقتصادی لامرد می باشد تا با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد و مفاد تفاهم نامه فی مابین همکاریهای دوجانبه عملیاتی شود.

دکتر فریدون فدایی دولت مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با تشریح طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لامرد، پتانسیلها و مزیتهای سرمایه گذاری در این منطقه از قبیل مشوق های مالیاتی و گمرکی، تفافق نامه های موجود در خصوص اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران، آماده بودن زیر ساختهای لازم جهت استقرار صنایع و کارخانجات پایین دستی را بیان نمود و سرمایه گزاری در این منطقه را بدلیل نزدیکی به آبهای نیلگون خلیج فارس جهت صادرات کالا، ایجاد خط ریلی حمل کالا در آینده و سایر مزیتهای موجود دار ای توجیح اقتصادی دانست.

وی همکاری منطقه ویژه اقتصادی لامرد با دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد را صمیمی و نزدیک برشمرد و از کمکهای این واحد دانشگاهی در اختصاص اساتید، آزمایشگاهها و کارگاه های خود به این منطقه اقتصادی جهت تحقیقات مختلف در حوزه معادن منطقه که به کشفیات قابل قبولی نیز رسید، تقدیر و تشکر نمود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد پیوند علم و صنعت را  بدلیل علمی و به روز شدن خط تولید، افزایش کیفیت و بهره وری در تولید، کاهش خطا، کاهش ریسک و هزینه ها و در نتیجه افزایش سوددهی مطلوب سرمایه گزاران مختلف دانست و پیشنهاد کرد که معاونت علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی می تواند جهت تحقیق و توسعه، بررسی راههای سرمایه گزاریهای مشترک در صنایع پایین دستی و تولید محصولات دانش بنیان، کمک به صنایع و سرمایه گزاران  جهت ارتقاء بهره وری در این منطقه اقتصادی مستقر گردد.

دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در ابتدای جلسه با تشکر از دکتر فریدون فدایی دولت در توجه ویژه به توسعه روابط علمی، پژوهشی و آموزشی با دانشگاه، یکی از وظایف دانشگاه را ارائه خدمات به محیط پیرامونی و مراکز صنعتی همجوار جهت تولید محصولات دانش بنیان و سرمایه گذاریهای دانشگاه در این حوزه ها دانست که دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد از ابتدای تاسیس تاکنون، با دایر کردن رشته های مورد نیاز صنایع نقش خود را ایفا کرده است که با توجه به توسعه صنعتی شهرستان، ایجاد رشته های مهارتی جهت آموزش کاربردی نیروهای انسانی مورد نیاز صنایع اهمیت بیشتری پیدا کرده است. وی اظهار داشت که دکتر پیشقدم همیشه برتقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و تجاری سازی علم از طریق کاربردی کردن پژوهشها و تحقیقات محققان دانشگاه بخصوص در صنایع تاکید ویژه ای داشته اند و جلسه امروز در راستای عملیاتی کردن این مهم می باشد.

در این جلسه همچنین مقرر شد جهت بازدید و آشنایی روسای دانشگاههای آزاد اسلامی استان فارس با پتانسیلهای سرمایه گذاری منطقه اقتصادی لامرد جهت اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه همکاری، جلسه بعدی شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در شهرستان لامرد برگزار شود.

همچنین به پیشنهاد رئیس منطقه اقتصادی لامرد مقرر شد در نمایشگاه بعدی، غرفه ای مشترک با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و این منطقه اقتصادی در راستای تبلور پیوند علم و صنعت و تشویق سرمایه گزاران به سرمایه گزاری ایجاد گردد.

  تاریخ: 1399/10/16        /        ساعت: ٢٢:٤٠       / تعداد نمایش:  1298
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: