Image
صفحه اصلی > اخبار >  اخبار فرهنگی 

اخبار > برگزاری نخستین یادواره شهدای ترور شهرستان لامرد    نسخه چاپي        ارسال به دوست


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری نخستین یادواره شهدای ترور شهرستان لامرد توسط دانشگاه آزاداسلامی واحدلامرد

دراین یادواره که درراستای گرامیداشت چهارشهیدترور شهرستان لامرد(شهیدان حاج خلیل نعیمی دبیر اولین سفارت ایران در بغداد، سردار حاج درویش شریفی، حجت‌الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی سفارت ایران در لبنان و سیدمحمدجواد علوی) درمحل دانشگاه آزاداسلامی واحدلامرد برگزارگردیدخانواده های معظم شهدا،حجه الاسلام شهیدی امام جمعه شهرلامرد،احمدی زاده معاون فرماندارلامرد،سرهنگ آزادفرمانده سپاه لامرد،شبانی نژادشهردارلامرد،سیدمحمدجوادهاشمی نژادرئیس بنیادهابیلیان،مصیب نعیمی مدیرمسوول روزنامه الوفاق وکارشناس ارشدخاورمیانه،اعضای شورای شهرلامرد،روسای ادارات شهرستان،اساتید

درابتدای مراسم دکترهاشمی رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحدلامرد اظهارداشت شهداازجایگاه اعتقادی بالایی برخورداربودندوبه کاری که انجام میدادند اعتقادداشتندبه همین سبب به خواسته قلبی خودرسیدندوبه شهادت که بالاترین مقام معنوی برای انسان می باشد دست یافتند.

دکتر هاشمی تصریح کرد: تمام جوامع و کشورها برای قهرمانان خود ارزش قائل هستند و این قدردانی در کشور ما نیز وجود دارد و قدردانی از قهرمانانی که از جان خود گذشتند باید به بهترین نحو انجام و این قهرمانان به نسل آینده شناسانده شوند.

رئیس بنیاد هابیلیان گفت امروزه ایران دریکی از حساس ترین ومهم ترین مناطق استراتژیک جهان همراه با ذخایرعظیم طبیعی قرارگرفته است که موقعیت حساسی را برای این کشوررقم زده است.

سيدمحمدجواد هاشمي‌نژاد افزود: در قرن اخیر کسی تصور نمی‌کرد مردمی با پشتوانه اعتقادات بتوانند نظام حاکم را شکست دهند و این پروزی مردم ایران برای امریکا، استعمارگران و نظام سرمایه داری قابل هضم و پذیرش نیست چرا که ایران برای آنان جایگاه عظیم استعمار بود.

وي اضافه كرد: استکبار جهانی از ابتدای انقلاب با ترور شخصیت‌های مختلف به عنوان سلاح پیش برنده اهداف سیاسی و جنگ تحمیلی به دنبال مدیرین این انقلاب نوپا بود.

هاشمی‌نژاد با اشاره به فعالیت‌های تروريستي گروهک منافقین، خاطرنشان كرد: حذف فیزیکی افراد موثر، از ابتدای انقلاب تاکنون ادامه داشته است که در این بین گروهک تروریستی منافقین با حمایت استکبار جهانی بیشترین نقش در ترور شخصیت‌های ایرانی داشته و توانسته 12هزار و 400 نفر از مجموع 17هزار شهید ترور ایران را به خود اختصاص دهد.

وی خاطر نشان کرد: شرایط سخت ترور كه زماني در ايران حاكم بود، امروز به غرب سرایت کرده و آنا در حال چشیدن طعم اقدامات خشن و خشونت‌آميز گروه‌هاي دست نشانده خود هستند.

رئیس بنیاد هابیلیان ایران تمام گروه‌هاي تروريستي فعال در سطح منطقه را دست‌نشانده و پرورش‌يافته غرب و خصوصا آمريكا دانست و با اشاره به سكوت رسانه‌اي پيرامون حملات انجام شده به لبنان و در صدر اخبار قرار گرفتن حوادث پاريس، گفت: امروز پاريس حاصل كشته مسئولان فرانسه و دنياي غرب را درو مي‌كند.

درشب دوم یادواره حجه الاسلام شهیدی نماینده ولی فقیه در شهر لامرد ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد جهت گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای شهرستان بخصوص شهدایی که در راه تبلیغ و خدمت به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیده اند خاطرنشان کرد: شهدا به بالاترین مقام ممکن می‌رسند.وی گفت: اولین شهید ترور امیرالمؤمنین (ع) می باشد و تمام شهدای ترور در اوج مظلومیت به شهادت رسیده اند زیرا آنها نه از ناتوانی بلکه زمانی به شهادت می رسند که کاملاً بی دفاع هستند.

حجه الاسلام شهیدی اظهار داشت: شهدا جان خود را برای حفظ ارزشها، نظام و اسلام نثار کردند و این کار را بدون هیچ چشمداشتی انجام داده اند و امروزه تمام پیشرفتهایی که در تمام مقاطع کشور مشاهده می کنیم از الطاف خداوند و خون شهدا و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید شاکر آن باشیم و برگزاری یادواره های شهدا یکی از این راهها است و این حداقل کاری است که می توانیم برای شهدا انجام دهیم.

حجه الاسلام شهیدی ترورهای انجام شده در اوایل انقلاب را به منظور خالی کردن اطراف امام خمینی از یاران باوفای ایشان به منظور تسلیم و شکست انقلاب انجام دادند؛ همانطور که در زمان امام علی (ع)، یاران او را در نقاط مختلف به شهادت رساندند تا علی را منزوی کنند،و درحال حاظر می بینیم که وعده الهی تحقق یافته است و امام و رهبری شرق و غرب را به زانو در آورده اند و شاهدیم که اسلام در تمام نقاط جهان گسترش یافته است و شهدا سرمایه های عظیم انقلاب هستند و خون شهدا و ادامه دادن راه آنها ضامن حفظ نظام می باشند.

درادامه مراسم نعیمی مدیرمسوول  روزنامه الوفاق  گفت: از ویژگیهای تمام شهدا دعا و طلب قلبی شهادت می باشد و حرکات آنها با باور ایمانی و قلبی انجام می گیرد .وی  شهدای ترور شهرستان را از افراد نادر و تأثیر گذار کشور دانست و گفت: امروزدرنقاط مختلف اروپا شاهدیم که طراحی کنندگان ترور خودشان درگیر دام خود شده اند.وی گفت: تحقیق علمی در مورد ترور و عوامل ترور که چگونه به راحتی خود را منفجر می کنند جایموردنیاز است تابتوان بصورت علمی با این پدیده مقابله کرد.

درپایان مراسم از خانواده های معظم شهدای ترور شهرستان لامرد تجلیل به عمل آمد.

  تاریخ: 1394/10/06        /        ساعت: ١١:٠٣       / تعداد نمایش:  2203
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: