Image
صفحه اصلی > اخبار >  اخبار عمومی 

اخبار > آغاز جنبش مطالبه گری از مسئولین در واحد لامرد    نسخه چاپي        ارسال به دوستاولین جلسه جنبش مطالبه گری از مسئولین در شهرستان لامرد به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، به مناسبت سالگرد تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام خمینی (رض)، تیم جنبش مطالبه گری از مسئولین بصورت رسمی اقدام به دعوت از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد نمود که این برنامه با استقبال فرمانده ناحیه، فعالیت خود را آغاز نمود.

این جلسه که با حضور سرهنگ پاسدار عبدالله زاده، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد، سرهنگ پاسدار منصوری ، فرمانده بسیج دانشجویی، دوم اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید، کمیته جنبش به تحلیل و بررسی عملکرد فرمانده ناحیه مطابق با اساس نامه و شرح وظایف این نهاد در زمان مسئولیتشان پرداخته و در ادامه نقاط قوت، ضعف و طرح های پیشنهادی خود را اعلام کردند. سرهنگ عبدالله زاده نیز ضمن تشکر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد و بسیج دانشجویی در  راستای فراهم کردن فضای مطالبه گری برای دانشجویان، وجود برخی اشکالات در عملکردها با این حجم بالا و گسترده از فعالیت‌ها در زمینه های گوناگون را غیر قابل انکار برشمرد و در هر یک از موارد مطرح شده توسط دانشجویان توضیحات لازم را ارائه کرد. وی همچنین از پیشنهادات ارائه شده استقبال کرده و به سوالات متعدد دانشجویان مطالبه گر پاسخ داد.

در ابتدای این مراسم که با حضور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار گردید، آقای ابوذر همتی، معاون دانشجویی فرهنگی واحد لامرد ضمن قدردانی از سرهنگ عبدالله زاده به جهت پیش قدم شدن در شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات دانشجویان و پاسخگویی به سؤالات و مطالبات آنها، و نیز حمایت از این حرکت بسیج دانشجویی واحد لامرد، به بیان اهمیت و شیوه صحیح مطالبه گری نسل جوان از مسئولان از دیدگاه رهبری پرداخت. همچنین وی از ابتکار مهندس محمد رستمی، فرمانده بسیج دانشجویی واحد لامرد در آغاز نمودن این جنبش مطالبه گری حمایت و پشتیبانی نمود و آن را در راستای تحقق اهداف گام دوم انقلاب توصیف نمود.
در پایان جلسه، دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سالروز تأسیس سپاه پاسداران، از حضور و سعه صدر مثال زدنی فرمانده سپاه لامرد قدردانی نمود. وی در ادامه ضمن اعلام آمادگی کامل واحد لامرد همچون گذشته در همکاری با ناحیه مقاومت سپاه لامرد، پیشنهاداتی ارزشمند و کلیدی در جهت هر چه بهتر برگزار شدن این جلسات در آینده ارائه نمود. دکتر هاشمی ابراز امیدواری کرد که سایر مسئولین نیز با این جنبش مطالبه گری دانشجویان همکاری نمایند. وی تأکید کرد که این کار صرفاً در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و کمک به مسئولین می باشد.

جمع بندی مطالب مطرح شده در جلسه:

شرح فعالیت های ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد توسط کمیته جنبش به چهار بخش زیر تقسیم گردید:

۱- خدمت رسانی به عموم جامعه (محرومین، مستمندان، نهادها و سازمان ها)
۲- خدمت رسانی به خانواده معظم شهدا، رزمندگان،بازنشستگان و بسیجیان
۳- فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، بصیرتی و روشنگری
۴- فعالیت های ورزشی

نقاط قوت و شایسته تقدیر در برنامه های ناحیه از دیدگاه تیم مطالبه گر به شرح ذیل می باشند:

۱- تشکیل گروه های جهادی در راستای خدمت رسانی و محرومیت زدایی
۲- راه اندازی دفاتر مشاوره با اجرای طرح کرامت و تأثیر مثبت جهت صلح و سازش بین خانواده ها که منجر به کاهش چند درصدی طلاق در شهرستان گردیده.
۳- راه اندازی تیم های گشت و ایست و بازرسی جهت تأمین امنیت محلات
۴- تهیه و توزیع جهیزیه برای زوج های جوان در راستای عملی ساختن ازدواج آسان
۵- راه اندازی مدرسه تمدن سازان ایرانی-اسلامی
۶- فعال نمودن مؤسسه فرهنگی آموزشی راهیان کوثر
۷- راه اندازی مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج در راستای ارتباط و تعامل با نخبگان
۸- تعامل با ادارات و شرکت های صنعتی در خصوص جذب نیرو
۹- برگزاری جلسات بصیرتی و روشنگری
۱۰- اجرای طرح شهید بهنام محمدی جهت ارتقاء بعد تربیتی و معرفتی دانش آموزان
۱۱- احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر
۱۲- برنامه ریزی و فعالیت در جهت ایجاد وحدت بین مذهب تشیع و تسنن

از جمله فعالیت هایی که نیاز به تجدیدنظر و بازنگری در روند اجرایی از دیدگاه دانشجویان مطالبه گر وجود دارد:

۱- برنامه ریزی دقیق و مهندسی در اجرایی کردن طرح همگام با کشاورز متناسب با پتانسیل های موجود در شهرستان.
۲- هدفمندسازی برنامه های فرهنگی و ورزشی در راستای هنر انقلاب اسلامی و منش پهلوانی به گونه ای که صرفاً برنامه ها، مناسبتی نباشد.
۳- دقت بیشتر در اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی و راه اندازی مشاغل خانگی.

مهمترین برنامه پیشنهادی گروه به فرمانده ناحیه، ساماندهی به هنرمندان و ورزشکاران شهرستان بود. با توجه به استعدادهای موجود در شهرستان و ناملایمتی ها و عدم همکاری ادارات با این قشر، از دیدگاه تیم مطالبه گر می توان با ایجاد فرهنگ سرای اسلامی و احداث مجتمع ورزشی، این امر محقق گردد و گام بلندی در ارتقای شهرستان و سربلندی ایران اسلامی برداشته شود.

  تاریخ: 1398/02/05        /        ساعت: ١٠:٣٣       / تعداد نمایش:  854
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: