Image
صفحه اصلی > اخبار 

اخبار > حجه الاسلام حدائق استاد حوزه و فعال فرهنگی در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد: راه برون رفت از مشکلات اجتماعی، تقویت ساختار اعتقادی مردم است.    نسخه چاپي        ارسال به دوست


حجه الاسلام حدائق استاد حوزه و فعال فرهنگی در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد:

راه برون رفت از مشکلات اجتماعی، تقویت ساختار اعتقادی مردم است.

حجه الاسلام علیرضا حدائق، در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، راه برون رفت از تمام مشکلات اجتماعی را تقویت ساختار اعتقادی مردم دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لامرد، نشست هم اندیشی با موضوع جایگاه زن در اسلام و اندیشه امام خمینی (ره) با سخنرانی حجه الاسلام علیرضا حدائق استاد دانشگاه و فعال فرهنگی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد.

در این نشست که با حضور مسئولان، استادان، کارمندان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد، حجه الاسلام والمسلمین علیرضا حدائق هدف از رسالت پیامبر اسلام را تعلیم و تربیت و آگاه کردن مردم و از بین بردن نادانی و جهالت دانست و راه برون رفت از تمام مشکلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی را تقویت ساختار اعتقادی مردم دانست.

این استاد حوزه مراحل کسب علم را1- خودشناسی 2- خداشناسی 3- آسیب شناسی و 4- وظیفه شناسی دانست و از مسئولان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش درخواست نمود تا قبل از آموختن علم و دانش به دانش آموزان، دانشجویان و دانش پژوهان، به تربیت و تزکیه آنها بپردازند تا بتوانند از علم خود در راه مناسب و حل مشکلات مردم استفاده نمایند.

در ابتدای مراسم دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد ضمن گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، نقش این بانوی بزرگوار را در گسترش دین مبین اسلام در کنار پیامبر گرامی اسلام (ص) بی بدیل دانست و ایشان را الگوی عملی همراه بودن با ولایت و ولایت پذیری برشمرد که تمام عمر خود را در این زمینه گذاشت.

شرکت کنندگان در این نشست علمی قبل از برگزاری مراسم با حضور بر قبور مطهر شهدای گمنام تدفین شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد ضمن تجدید پیمان با آرمانهای شهدا، یاد و خاطره آنها را گرامی داشتند.

در پایان مراسم از کارکنان خواهر دانشگاه با اهدای لوح، تقدیر شد. تاریخ: 1397/12/07        /        ساعت: ٢٢:٢٤       / تعداد نمایش:  268
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: