Image
صفحه اصلی > اخبار 

اخبار > برگزاری مراسم بزرگداشت مقام شامخ شهید مدافع حرم حجه الاسلام فرهاد طالبی    نسخه چاپي        ارسال به دوست


 

800x600  

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم حجه الاسلام فرهاد طالبی همراه با قرائت زیارت عاشورا با حضور استادان و کارکنان دانشگاه، فرمانده وپرسنل ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد، فرماندار و رؤسای ادارات و سازمانهای دولتی و غیردولتی، در مسجد این واحد دانشگاهی برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین علی حسین زاده شکل گیری انقلاب اسلامی ایران را برگرفته از انقلاب عاشورا دانست که با الگوگیری از قیام عاشورا به الگویی عملی جهت مبارزه و ایستادگی در مقابل ظلم و استبداد تبدیل شده است. وی دشمنی کشورهای غربی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به همین دلیل دانست و برنامه استکبار جهت ضربه زدن به این نظام را تهی کردن درون از اعتقادات و اهداف مردم دانست. وی گفت: «دو عامل رهبری جریان عاشورا توسط شخص سیدالشهداء و ویژگیهای منحصر به فرد یاران وی که از باوفاترین انسانهای روی زمین بودند، باعث موفقیت و اثرگذاری قیام عاشورا شد که چنانچه در دانشگاهها ویژگیهای یاران امام حسین (ع) برای دانشجویان و آحاد جامعه تبیین گردد و با استفاده از علم و دانش، بینش و بصیرت مردم افزایش یابد، هیچ قدرتی توان ضربه زدن به این مملکت را نخواهد داشت.»

حجه الاسلام والمسلمین علی حسین زاده، ایمان را دارای سه شاخه ایمان به خدا، ایمان به هدف و راه و ایمان به کار و تلاش دانست که جامعه امروزی ما به آن نیاز دارد و در زمان کنونی که دشمن تمام تلاش خود را در جهت سست کردن ایمان مردم به آرمانهای انقلاب به کار بسته است، ما نیز باید با تقویت ایمان خود به اهداف انقلاب و تلاش و مجاهدت بیشتر در راه تحقق آرمانهای انقلاب، نقشه دشمن را خنثی کرده و با شکست مواجه کنیم.

دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، وجود شهدا را مایه برکت برای جامعه دانست و خواستار توجه و عمل به توصیه ها و وصیت های شهدا در زندگی خود شد. وی شهدا را نمونه بارز فداکاری و ایثارگری دانست که در راه انقلاب و ایمان به اهداف خود تمام وجود خود را فدا کردند.

این مقام مسئول وظیفه دانشگاهیان در انتقال سیره شهدا به نسل بعد را خطیر دانست که باید با دقت این تکلیف خود را ادا کنیم و به ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری بپردازیم.

در پایان مراسم، شرکت کنندگان با حضور بر سر قبور مطهر شهدای گمنام تدفین شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد باقرائت فاتحه، یاد شهدای گمنام را گرامی داشتند. تاریخ: 1397/07/03        /        ساعت: ٠٧:٣٩       / تعداد نمایش:  556
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: